Prečo čierna?

Aktuality

Okolo jarných prázdnin ste si mohli na budovách našej školy všimnúť čiernu vlajku. Rozhodli sme sa zistiť, k akej udalosti sa viaže.

Čierna vlajka prišla na podnet od nášho zriaďovateľa,  Bratislavského samosprávneho kraja, aby sa aj školy pripojili k smútku a zdieľaniu toho, čo spoločnosť veľmi zasiahlo, a to úmrtie novinára a jeho priateľky,“ povedal nám k tomu zástupca školy, PhDr. Milan Bujňák.

Po našom návrate z jarných prázdnin však už na budove školy gymnázia čierna vlajka nebola. „Tým, že sa blížili maturitné skúšky študentov, a vlastne bolo už po pohrebe, pani riaditeľka dala príkaz, aby sa vlajky stiahli,“ odôvodnil pán zástupca.

V televízii, aj v iných médiách ste si mohli všimnúť vraždu ešte mladého (27 ročného) novinára Jána Kuciaka, ktorý hľadal pravdu Slovenskej politiky. Zastrelili ho pri písaní článku o talianskej mafii (ktorá údajne mohla spolupracovať so slovenskými politikmi). Onedlho mal mať svadbu so svojou priateľkou, Martinou Kušnírovou, ktorú tiež zavraždili.

Zdieľaj, nech sa o tom vie!
Aktuality
Čo si myslia naši študenti o protestoch Za slušné Slovensko

Určite ste zaregistrovali protesty za slušné Slovensko, veď aj niektorí žiaci našej školy sa ich zúčastňujú, a práve preto sme sa popýtali na názor našich študentov. Žiakom rôznych vekových kategórií sme položili dve otázky, na ktoré odpovedali celkom nezávisle. Zdieľaj, nech sa o tom vie!

Zdieľaj, nech sa o tom vie!
Aktuality
Najzaujímavejšie projektové práce – príprava na prezentácie

Termín odovzdania už vypršal takmer mesiac dozadu. Žiaci si pomaly musia chystať prezentácie. 28.4.2018 bol určený termín odovzdávania projektových prác. To, na čom žiaci celý rok pracovali sa pomaly chýli ku koncu. Teraz, je už len na konzultantoch a oponentoch ako prácu zhodnotia. Štylistické úpravy sú už skontrolované, skontrolovať obsah …

Zdieľaj, nech sa o tom vie!
Aktuality
ChemNight 2018

Ste z Tercie a zaujíma vás chémia? Ak áno, príďte na chem night, ktorý sa bude konať 13.4.2018, kde zažijete nezabudnuteľné chemické experimenty, ktoré vyrážajú dych. Zdieľaj, nech sa o tom vie!

Zdieľaj, nech sa o tom vie!