Prečo čierna?

Aktuality

Okolo jarných prázdnin ste si mohli na budovách našej školy všimnúť čiernu vlajku. Rozhodli sme sa zistiť, k akej udalosti sa viaže.

Čierna vlajka prišla na podnet od nášho zriaďovateľa,  Bratislavského samosprávneho kraja, aby sa aj školy pripojili k smútku a zdieľaniu toho, čo spoločnosť veľmi zasiahlo, a to úmrtie novinára a jeho priateľky,“ povedal nám k tomu zástupca školy, PhDr. Milan Bujňák.

Po našom návrate z jarných prázdnin však už na budove školy gymnázia čierna vlajka nebola. „Tým, že sa blížili maturitné skúšky študentov, a vlastne bolo už po pohrebe, pani riaditeľka dala príkaz, aby sa vlajky stiahli,“ odôvodnil pán zástupca.

V televízii, aj v iných médiách ste si mohli všimnúť vraždu ešte mladého (27 ročného) novinára Jána Kuciaka, ktorý hľadal pravdu Slovenskej politiky. Zastrelili ho pri písaní článku o talianskej mafii (ktorá údajne mohla spolupracovať so slovenskými politikmi). Onedlho mal mať svadbu so svojou priateľkou, Martinou Kušnírovou, ktorú tiež zavraždili.

Zdieľaj, nech sa o tom vie!
Aktuality
Čo si myslia naši študenti o protestoch Za slušné Slovensko

Určite ste zaregistrovali protesty za slušné Slovensko, veď aj niektorí žiaci našej školy sa ich zúčastňujú, a práve preto sme sa popýtali na názor našich študentov. Žiakom rôznych vekových kategórií sme položili dve otázky, na ktoré odpovedali celkom nezávisle. Zdieľaj, nech sa o tom vie!

Zdieľaj, nech sa o tom vie!
Aktuality
Najzaujímavejšie projektové práce – príprava na prezentácie

Termín odovzdania už vypršal takmer mesiac dozadu. Žiaci si pomaly musia chystať prezentácie. Zdieľaj, nech sa o tom vie!

Zdieľaj, nech sa o tom vie!
Aktuality
ChemNight 2018

Ste z Tercie a zaujíma vás chémia? Ak áno, príďte na chem night, ktorý sa bude konať 13.4.2018, kde zažijete nezabudnuteľné chemické experimenty, ktoré vyrážajú dych. Zdieľaj, nech sa o tom vie!

Zdieľaj, nech sa o tom vie!