MIMO magazín

Internetový magazín ŠpMNDaG

Menu

Späť k uniformám?

Mnohé štáty a ich špičkové školy majú ako povinnú súčasť vyučovania aj odev. Odev žiakov sa skladá z jednofarebného svetra vo farbe podľa školy, v rôznych štýloch s logom školy, sukne pre dievčatá prípadne čiernych nohavíc, ktoré sú určené pre studené dni a pre chlapcov, topánok čiernej farby a trička s farbou školy a logom.

Pri tomto systéme dochádza k čiastočnému obmedzeniu individuality, avšak prináša so sebou aj veľa pozitívnych skutočností. Deti sa medzi sebou nepovyšujú, všetko, čo na sebe majú, im dáva škola a veci ako prstene, náhrdelníky a iné šperky sa nosiť nemôžu. Rovnako všetky dozdobenia ošatenia sú proti pravidlám v každej základnej škole v tabuľke ,,golden rules."

Z vlastnej skúsenosti, obliekanie bolo pre mňa prvými dňami veľkým obmedzením. Nepáčilo sa mi to. Netrvalo ale dlho a zvykla som si. Uniformy mi veľmi uľahčili život, vždy som vedela čo si obliecť, čiže som si aj dlhšie pospala.

Dobrá škola okrem toho potrebuje dobrú reprezentáciu žiakov a práve uniformy by mohli byť dobrou cestou pre zviditeľnenie našej školy z mora plebejcov.

foto: freeimages

Written by Viki Nguyenová on Piatok február 10, 2017

Permalink - Tags: škola, uniformy, názor - Rubrika: Svet Študenta

« Zostrih toho najlepšieho z roku 2016 (video) - Výhody a nevýhody MHD v Bratislave (video) »

comments powered by Disqus